Menu
Your Cart

Fawori Sentetik Astar 2,5 Litre

DEKORATİF SENTETİK ÜRÜN GRUBU

Fawori Sentetik Astar

ÜRÜN TANIMI

Modifiye alkid reçine esaslı astar boyasıdır.

ÖZELLİKLERİ

Rahat tarama ve örtme gücü sayesinde işçilikten tasarruf sağlar. Düzgün bir üst yüzey oluşturur, yüzeyi son kat uygulamaya hazır hale getirir.

UYGULANACAK YÜZEYLER

İçeride ve dışarıda her cins ahşap, beton, brüt beton, sıva, betopan, alçıpan, OSB, MDF, demir-çelik-sac yüzeylerde son kat boya uygulamasından önce güvenle kullanılır.

UYGULAMA

Uygulama yapılacak yüzeyler düzgün, sağlam, astar ve son kat boyayı taşıyabilecek durumda olmalıdır. Boya yapılacak yüzeyler, her türlü kir, pas, toz, kalıp yağı, gevşek tabakalardan temizlenmeli ve gerekli yüzey düzeltme işlemleri yapılmalıdır. Beton, brüt beton ve yeni sıvalı yüzeylerde priz sürelerine uyulmalıdır (28 gün). Eski boyalı su-solvent bazlı yüzeyler üzerine, astar uygulamasına geçilmeden önce, yüzeylerin tamamına hafif zımpara yapılması unutulmamalıdır. Yeni boyanacak ahşap yüzeyler; ahşap emprenye ile doyurulduktan sonra, Fawori Sentetik Astar ile tek kat astarlanmalıdır.

Eski boyalı metal ve ahşap yüzeylere zımpara yapılıp tozu alındıktan sonra bir kat Fawori Sentetik Astar uygulaması yapılır. Astar uygulamasından sonra son kat Fawori Premium Sentetik Boya veya Fawori Ceramix Yarı Mat Sentetik Boya uygulaması yapılır. Uygulama esnasında ve ürünlerin tam kuruması tamamlanıncaya kadar, ortam ve yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir, yüzeyler dondan korunmalıdır. Fırça, rulo ve püskürtme ile uygulanabilir. Kullanılan gereçler, uygulamadan hemen sonra Fawori Sentetik Tiner ile temizlenmelidir.

Havasız (Airless) Püskürtmede

 • Basınç : 140 bar
 • Meme Açısı : 50°
 • Meme Ölçüsü (inch) : 0.013”
 • İnceltme : %10-15 (Hacimce)

İNCELTME

Fawori Sentetik Astar’ı rulo veya fırça ile uygulama kıvamına getirmek için %5-10 oranında, püskürtme tabancası ile uygulama yapmak için %10-15 oranında Fawori Sentetik Tiner ile incelterek tek kat uygulayınız. Havasız (airless) püskürtmede, yeterli film kalınlığı sağlanmak kaydıyla tek kat uygulanabilir. Farklı marka tinerlerle yapılacak inceltmelerde yüzeyde kabarma, büzüşme, çatlama ve kuruma problemleri oluşabileceği unutulmamalıdır.

KURUMA SÜRESİ (20ºC, %65 HR’de)

 • Dokunma kuruması: 2 saat
 • Sertleşme kuruması: 8-10 saat
 • Son kat uygulama: 24 saat (daha yüksek bağıl nem ve düşük sıcaklıkta kuruma süresi uzayabilir).

SARFİYAT

Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine ve yapısına göre 1 Litre ile tek katta 9-12 m2 alan astarlanabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

PARLAMA NOKTASI

36ºC

DEPOLAMA

Açılmamış ambalajında, serin ve kuru yerde dondan, direkt güneş ışığından korunarak saklanabilir. Ambalajın içinde bakiye kaldığı zaman kalan boyayı en güvenli şekilde saklamak için, boyanın üstü tamamen kaplanana kadar kullanılan tinerden ilave edilmeli ya da ambalajın kapağı sıkıca kapatılıp, 1-2 kez 180° çevirip düzeltilmelidir.

AMBALAJ

15 Litre 7,5 Litre 2,5 Litre 0,75 Litre

UYARI KELİMESİ

Tehlike

ZARARLILIK İFADESİ

H226:Alevlenir sıvı ve buhar. H304:Solunum yoluna nüfuzu ve yutulması halinde öldürücüdür.

ÖNLEM İFADESİ

 • P101:Tıbbi tavsiye gerekiyorsa, ambalajı veya etiketi saklayın.
 • P102:Çocukların erişemeyeceği yerde saklayın.
 • P103:Kullanmadan önce etiketi okuyun.
 • P210:Isıdan/kıvılcımdan/alevden/sıcak yüzeylerden uzak tutun – Sigara içilmez.
 • P241:Patlamaya dayanıklı elektrikli/havalandırma/tutuşturucu/malzeme kullanın.
 • P301+P310 YUTULDUĞUNDA:ULUSAL ZEHİR DANIŞMA MERKEZİNİN 114 NOLU TELEFONUNU/ doktoru arayın.
 • P303+P361+P353:DERİ (veya saç) İLE TEMAS HALİNDE İSE:Kirlenmiş tüm giysilerinizi hemen kaldırın/çıkartın. Cildinizi su/duş ile durulayın.
 • P405:Kilit altında saklayın.
 • P501:İçeriği/kabı yerel/bölgesel/ulusal/uluslararası mevzuata uygun şekilde bertaraf edin.

Etiketlendirme için tehlikeyi belirleyici bileşenler: çözücü nafta (petrol), orta alifatik

TS 11651’e uygundur. Sınıf 1

G tebliğine uygundur.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi