Menu
Your Cart

Fawori Tavan Extra 20kg

DEKORATİF SU BAZLI İÇ CEPHE ÜRÜN GRUBU

Fawori Tavan Extra

ÜRÜN TANIMI

Akrilik kopolimer emülsiyon esaslı, mat görünümlü, dekoratif iç yüzey beyaz tavan boyasıdır.

ÖZELLİKLERİ

Fawori Tavan Extra, su bazlı olup, yüksek nefes alma özelliğine sahiptir. Mat ve pürüzsüz görünüşlüdür. Yüzeylere mükemmel yapışır. Yüksek örtme kabiliyetine sahiptir. Kabarma ve dökülme yapmaz.

UYGULANACAK YÜZEYLER

Fawori Extra Tavan için, saten alçılı, macunlu, alçıpan yüzeyler ve tozuma karakterli olmayan eski boyalı veya sıvalı iç cephe tavan yüzeyler üzerine kullanılması tercih edilir.

UYGULAMA

Uygulama yapılacak yüzeyler düzgün, sağlam, astar ve son kat boyayı taşıyabilecek durumda olmalıdır. Boya yapılacak yüzeyler, her türlü kir, toz, kalıp yağı, gevşek tabakalardan temizlenmeli ve gerekli yüzey düzeltme işlemleri yapılmalıdır. Beton, brüt beton ve yeni sıvalı yüzeylerde priz sürelerine uyulmalıdır (28 gün). Emiciliği ve tozuma karakteri yüksek olan kireç, alçı, badana yüzeyler üzerine uygulama yapmadan önce tarama ve perdahlama yapmadan Fawori Şeffaf Astar kullanılması önerilir. Uygulama esnasında ve ürünlerin tam kuruması tamamlanıncaya kadar, ortam ve yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir, yüzeyler dondan korunmalıdır. Fırça, rulo ve püskürtme ile uygulanabilir. Ürünlerimizin, 30.06.2007 tarih 26568 no.lu İnşaat Genel Teknik Şartnamesine uygun yapılan alt yapı yüzeylerinde uygulanması gerekmektedir.

Havasız (Airless) Püskürtmede

 • Basınç : 140 bar
 • Meme Açısı : 50°
 • Meme Ölçüsü (inch) : 0.019”
 • İnceltme (Su) : %10-15 (Hacimce)

İNCELTME

Fırça ve rulo uygulamalarında temiz su ile %20 inceltilerek iki kat halinde uygulanması tavsiye edilir. Havasız (airless) püskürtmede, temiz su ile %10-15 inceltilerek yeterli film kalınlığı sağlanmak kaydıyla tek kat uygulanabilir.

KURUMA SÜRESİ (20ºC, %65 HR’de)

Dokunma kuruması: 1 saat Katlar arası bekleme süresi: 6 saat Son kuruma: 24 saat (daha yüksek bağıl nem ve düşük sıcaklıkta kuruma süresi uzayabilir).

SARFİYAT

Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine ve yapısına göre 1 Kilogram ile tek katta 7-10 m2 alan boyanabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

DEPOLAMA

Açılmamış ambalajında, serin ve kuru yerde dondan, direkt güneş ışığından korunarak 3 yıl saklanabilir. Ambalajın kapağını kullanımdan hemen sonra hava almayacak şekilde kapatınız.

UYARI KELİMESİ

Dikkat

ZARARLILIK İFADESİ

H317:Alerjik cilt reaksiyonlarına yol açar.

ÖNLEM İFADESİ

 • P101:Tıbbi tavsiye gerekiyorsa, ambalajı veya etiketi saklayın.
 • P102:Çocukların erişemeyeceği yerde saklayın.
 • P103: Kullanmadan önce etiketi okuyun.
 • P261:Tozunu/dumanını/gazını/sisini/buharını/spreyini solumaktan kaçının.
 • P280:Koruyucu eldiven/koruyucu kıyafet/göz koruyucu/yüz koruyucu kullanın.
 • P333+P313:Ciltte tahriş veya kaşıntı söz konusu ise: Tıbbi yardım/müdahale alın.
 • P501:İçeriği/kabı yerel/bölgesel/ulusal/uluslararası mevzuata uygun şekilde bertaraf edin.

TS 5808/2012’ye uygundur.

G tebliğine uygundur.

Yaş Ovma Direnci: Sınıf 5 Örtme Gücü: Sınıf 2 (7m2/L) Tane Büyüklüğü: Sınıf S1 Parlaklık: Sınıf G3

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi