Menu
Your Cart

Filli Betakril Tavan 20kg

Akrilik emülsiyon esaslı, beyaz, örtücü, özel olarak formüle edilmiş bir iç cephe tavan boyasıdır.

İNCELTME

Fırça ve rulo uygulamalarında temiz su ile ilk katta %40, ikinci katta %25 oranında inceltilerek iki kat halinde uygulanması tavsiye edilir.

KURUMA SÜRESİ(20ºC, %65 HR’de)

Dokunma kuruması: 1 saat Katlar arası bekleme süresi: 6 saat Son kuruma: 24 saat (da-ha yüksek bağıl nem ve düşük sıcaklıkta kuruma süresi uzayabilir).

SARFİYAT

Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine ve yapısına göre tek katta 140-190 gr/m² arasında değişir. 1 Kilogram ile tek katta 5.5-7 m2 alan boyanabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

Havasız (Airless) Püskürtmede

  • Basınç: 120-140 bar
  • Meme Açısı: 50°
  • Meme Ölçüsü (inch): 0.019”
  • İnceltme: %10

DEPOLAMA

Açılmamış ambalajında, serin ve kuru yerde dondan, direkt güneş ışığından korunarak 3 yıl saklanabilir. Ambalajın kapağını kullanımdan hemen sonra hava almayacak şekilde kapatınız.

ÖZELLİKLERİ

Betakril Tavan, mat ve pürüzsüz görünüşlü, beyaz, yüksek örtücülüğe sahip bir tavan astar boyasıdır. Uygulandığı yüzeyle bütünleşir. Kabarma ve dökülme yapmaz. Uygulama esnasında yayılma gücü sayesinde işçilik tasarrufu sağlar, yüksek teneffüs kabiliyetine sahiptir.

UYGULANACAK YÜZEYLER

Betakril Tavan, eski boyalı ve yeni boyanacak düzgün mineral esaslı iç yüzey tavanlarında kullanılır.

UYARI-1

Saten alçı, macun ve alçıpanlı yüzeylerde Plastik Tavan kullanılması tavsiye edilir.

UYGULAMA

Betakril Tavan uygulanacak yüzeyler düzgün, sağlam, kuru, temiz ve boyayı taşıyabilecek durumda olmalıdır. Eski boyalı ve yeni sıvalı yüzeylere Alpina Dönüşüm Astarı kullanılmalıdır. Uygulama ve ürün kuruma süresi boyunca ortam ve yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir. Fırça, rulo veya püskürtme ile uygulanabilir. Ürünlerimizin, 30.06.2007 tarih 26568 no.lu İnşaat Genel Teknik Şartnamesine uygun yapılan alt yapı yüzeylerinde uygulanması gerekmektedir.

TS 5808/2012’ye uygundur.

G tebliğine uygundur.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi