Menu
Your Cart

Filli Expert İç Ve Dış Cephe Universal Astar 15 Litre

Filli Expert İç Ve Dış Cephe Universal Astar 15 Litre
Filli Expert İç Ve Dış Cephe Universal Astar 15 Litre

ÜRÜN TANIMI

Akrilik kopolimer emülsiyon esaslı beyaz pigmentli astar boyadır.

ÖZELLİKLERİ

Yüksek örtme ve aderans (yapışma) özelliği sayesinde boya ve zaman tasarrufu sağlar.

UYGULANACAK YÜZEYLER

Mineral esaslı yüzeylerde ilk defa yapılacak boya uygulamalarından önce veya rengini kaybetmiş dekoratif amaçlı renk değişikliği yapılacak eski boyalı iç, dış cephe yüzeylerinde ve sentetik esaslı boyalı yüzeylerden su bazlı boyaya geçişte astar olarak kullanılır.

UYGULAMA

Yüzeyler, temiz, kuru ve kendini taşıyabilecek durumda olmalıdır. Tek kat uygulama yeterlidir. Uygulama esnasında yüzey ısısının +5°C ile 30°C arasında olmasına özen gösteriniz. Fırça, rulo veya püskürtme yöntemi ile uygulanır. Eski/yeni sentetik boyalı yüzeylerden su bazlı sisteme geçmeden önce ve ipek mat, yarı mat, parlak, su bazlı sistemlerde (astar uygulama öncesi) yüzeylerin zımpara ile matlaştırılması gerekmektedir. Uygulama öncesi ve sonrasında 12 saat boyunca yüzey yağıştan ve dondan korunmalıdır (koruma örtüleri, ısı makineleriyle). +30°C üzerinde hava sıcaklıklarında uygulama yapılacaksa gölge olan cephelerde uygulama yapılmalı ve saat 11-16 arasında uygulama yapılması önerilmemektedir. Ürünlerimizin, 30.06.2007 tarih 26568 no.lu İnşaat Genel Teknik Şartnamesine uygun yapılan alt yapı yüzeylerinde uygulanması gerekmektedir.

Not: Tuz kusması veya beyazlama olan ya da tuz kusması bu problemlerin oluşma riskinin bulunduğu yüzeylerde sorunun çözülmesi için boya astarı öncesinde 1 ölçek Disboxan 451 + 1 ölçek su karışımının fırça ile yüzeye uygulanması tavsiye edilir. Problem boya uygulaması sonrası oluşmuşsa 1 ölçek Disboxan 451 + 1 ölçek su karışımının fırça ile yüzeye uygulanması sonrası tek kat boya uygulanmalıdır.

UYARI

Macun kullanılacak yüzeyler: İlk defa boyanacak çimento esaslı yüzeyler için Filli Boya Dış Cephe Macunu’na, ağırlığının %20’si kadar taze beyaz/gri çimento + su karışımı (boza kıvamında) ilave edilerek karıştırılmalıdır. Oluşturulan karışım nemlendirilip temizliği yapılmış sıva/beton yüzeylere direkt uygulanmalıdır Eski boyalı yüzeylerde macun uygulaması yapılacaksa tek kat dış cephe boya astarı uygulanmalıdır. Bu işlemi takiben macun tamiratı ve tekrar boya astarı uygulanıp boyama işlemine geçilmelidir. Kullanıma hazır macunlar çatlama ve çökme yapmaması için maksimum 1 mm kalınlığında uygulanmalıdır.

Tamir Harcı kullanılacak yüzeyler: 0-10 mm yüzey tesviye ve düzeltme için Filli Boya Stako uygulanmalıdır. İnceltme için 1 kg Filli Boya Stako + 4 kg Su kullanılması önerilir. Çatlak uygulaması bir doğru boyunca ilerliyorsa o doğru boyunca 10 cm genişliğinde, yoğun çatlaklar varsa tüm yüzey boyunca ek yerlerinde 10 cm bini yapılarak donatı filesi uygulanmalıdır. Donatı filesi uygulama yapılacak yüzey düzeltme ve tesviye malzeme toplam kalınlığının 1/3’ü kadar dış yüzeye yakın şekilde uygulanmalıdır. Özellikle çimento esaslı yüzey düzeltme ve tamir macunları uygulamasından, son kat boyaya kadar geçen sürede yüzeyler aşırı çiğ ve yağıştan korunmalıdır. Aksi takdirde yüzeyde beyaz kusmalar oluşacaktır. Böyle bir görüntüde, yüzey bir araç yıkama fırçası ile nemlendirilerek 1 ölçek Disboxan 451 + 1 ölçek Su karışımı yüzeye uygulanmalıdır.

HAVASIZ (airless) PÜSKÜRTMEDE

  • Basınç :140 bar
  • Meme Açısı : 50°
  • Meme Ölçüsü (inch) : 0.013”
  • İnceltme (Su) : %5 (Hacimce)

İNCELTME

Fırça ve rulo ile uygulamalarda en çok %10 oranında temiz su ile inceltilir.

KURUMA SÜRESİ (20°C, %65 HR’de)

Son kat boya uygulaması 8 saattir (Sentetik bazlı yüzey üzerine yapılacak uygulamalarda yeterli kuruma sağlandıktan sonra boya uygulamasına geçilmelidir).

SARFİYAT

Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine ve yapısına göre 1 Litre ile tek katta 7-11 m² alan astarlanabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

DEPOLAMA

Açılmamış ambalajında, serin ve kuru yerde dondan, direkt güneş ışığından korunarak 3 yıl saklanabilir. Ambalajın kapağını kullanımdan hemen sonra hava almayacak şekilde kapatınız.

AMBALAJ

15 Litre

TEHLİKE TANIMI

Xi Tahriş edicidir.

TEHLİKE UYARILARI

R 43 : Cilt ile temasında hassasiyet oluşturabilir.

GÜVENLİK UYARILARI

  • S 2 : Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutun.
  • S 23 : Buharını solumayın.
  • S 24 : Cilt ile temasından sakının.
  • S 37 : Uygun eldiven giyin.
  • S 46 : Yutulması halinde hemen bir doktora başvurun, kabı veya etiketi gösterin.
  • S 56 : Bu maddeyi ve kabını tehlikeli veya özel atık toplama yerlerinde bertaraf edin / ettirin.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi