Menu
Your Cart

Bonus Pro XPS 3cm (Uzun) Isı Yalıtım Levhası

Bonus XPS

Bonus XPS ısı yalıtım levhaları; homojen hücre yapısına sahip, ısı yalıtımı yapmak amacıyla üretilen ve kullanılan termoplastik malzemelerdir. Ana malzemesi polistiren olup, oluşumunda hücre yapıcı, alev geciktirici, boya ve çevre dostu gazlar kullanılır. Hücreler bütün yüzlerinden birbirine bağlıdır. Bonus XPS, yüksek basma mukavemetine sahip, sert polistiren (Ekstrüde polistiren) esaslı ısı yalıtım markasıdır.

Bonus XPS Özellikleri

  • Isıl iletkenlik katsayısı diğer ısı yalıtım malzemelerine göre düşüktür
  • Kapalı gözenekli hücre yapısına sahiptir.
  • Düşük su emme özelliği sayesine sürekli ve azalmayan ısı iletkenlik değerine sahiptir.
  • Yüksek basma mukavemeti ve eğilme mukavemeti sayesinde zaman içinde kalınlığı azalmaz.(100-700 kPA)
  • Bünyesine su emmez, su içinde dahi donma-çözülme dayanımı yüksektir.
  • Yüksek elastisite modülü ve boyutsal kararlılığa sahiptir.
  • Optimum buhar difüzyon direnci sayesinde kullanım yerine uygun µ değerine sahiptir.
  • Diğer plastiklerle karıştırılmadan geri dönüşümde kullanılabilir.
  • Sürekli ve azalmayan ısıl iletkenlik (λ) değerine sahiptir.

Bonus XPS Kullanım Alanları

Bonus XPS ısı yalıtım levhalarının kullanım alanı oldukça geniştir. Bu alanları; yapılar, endüstri, çatı ve teraslar, temeller, bodrum perde duvarları, otoparklar, havaalanı pistleri, demiryolları, döşeme betonu altı, üstü ve sap altları, sandviç çatı ve cephe panelleri, frigofirik kamyon kasaları, soğuk hava depoları, acil durum barakaları, şantiye ve askeri amaçlı korunma üniteleri, doğrama sistemlerinin camsız bölümleri, ısı yalıtımlı sandviç ara bölme duvarları, besi çiftlikleri olarak sıralayabiliriz.

Düşük ısıl iletkenliği, kapalı gözenekli su emmez yapısı, optimum su buharı difüzyon direnci ve uygulama kolaylığı ile ideal bir ısı yalıtım malzemesidir.

Bonus XPS Üretim Standartları

Bonus’ markalı XPS Isı Yalıtım Levhaları, TS EN 13164+A1 “Isı yalıtım mamulleri-Binalar İçin-Ekstrüde polistiren köpüklü (XPS) fabrikasyon mamuller-Özellikler” standardına uygun olarak fabrika üretim kontrolü (FPC) prosedürleri baz alınarak üretilmektedir. Ayrıca bu standart kapsamında akredite laboratuvarlardan onaylı test raporlarına istinaden hazırlanmış, CE uygunluk beyanlarına ve TSE belgesine sahiptir. Üretimden satışa kadar tüm süreçlerinde ISO 9001 ve ISO 14001 Standartları'na göre denetlenen kalitesi ile ideal ısı yalıtımını sağlayan XPS üretimini gerçekleştirmektedir.

Bonus XPS, ulusal ve uluslararası tescilli bir marka olmanın tüm gerekliliklerini sağlarken sahip olduğu CE uygunluk belgesi ile uluslararası pazarda yerini almaktadır. Bonus XPS ürünleri, AB normlarına uygunluk anlamına gelen EN standartlarına göre üretilmektedir.


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi